Analiz ve Raporlama

İşletmenizin faaliyetleri hakkındaki Analiz ve Raporları  HIZLI  ve  PRATİK  alın.

WORKCUBE Raporlama ve Analiz Modülü  doğru zamanda doğru kararlar almanıza olanak tanır. Raporlama modülü ile, satış, pazarlama, servis vb. faaliyetlerinizden çok şey öğrenebilir, müşterilerinizin, partnerlerinizin ve çalışanlarınızın işleriniz üzerindeki etkilerini daha yakından takip edebirsiniz.

  

Workcube Analiz ve Raporlama Aracı

Workcube Raporlama modülü, işletmenizin faaliyetleri hakkında en hızlı en pratik analizleri yapmanıza ve doğru zamanda doğru kararlar almanıza olanak tanır. Raporlama modülü ile, satış, pazarlama, servis vb. faaliyetlerinizden çok şey öğrenebilir, müşterilerinizin, partnerlerinizin ve çalışanlarınızın işleriniz üzerindeki etkilerini daha yakından takip edersiniz.

Workcube Analiz&Raporlama modülü, en üst düzey yöneticiden servis görevlisine kadar tüm kademedeki çalışanlara gerçek zamanlı ve genel perspektifi yansıtan komple analizler sunar. Çalışanın görevlerine ve ihtiyaçlarına göre gerekli bilgileri biraraya getiren, kullanımı kolay, doğru analizler kişiselleştirilmiş bir biçimde ilgili kişiye sunulur. Modülde yer alan raporlar geçmiş ve güncel bilgileri kullanarak işletme faaliyetlerinin ve müşterilerin en iyi şekilde kavranmasını sağlar.

Raporlama modülü tüm diğer Workcube modülleri ile entegre çalışır.
Workcube Raporlama modülü, günümüz rekabet dünyasında önemli bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesini engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Rapor elde etmek isteyen kullanıcı izin verildiği ölçüde belli analiz bilgilerine ulaşır. Kullanıcılar raporları, email, web sayfası, PDA gibi farklı cihaz veya kanallardan elde edebilirler. İstenen bilgiler ve raporlar otomatik olarak kullanıcıya iletilecek kanala veya cihaza göre ayarlanır. Workcube Raporlama Modülü geniş bir şablon rapor kütüphanesine sahiptir. İnteraktif tablolar, pay chartlar, grafikler v.b. 'den oluşan bu raporlar herhangi bir kullanıcı için özelleştirilebilir veya ihtiyacına göre yeniden düzenlenebilir niteliktedir.

Workcube İmplementasyonlarında, isteyen müşterilerimizin teknik yöneticilerine Workcube Raporlama modülü hakkında detaylı teknik eğitim verilerek, gelecekte ihtiyaç duyulabilecek farklı raporları kendi kendilerine dizayn etmelerine olanak tanınmaktadır.

Workcube İçerisinde Yer Alan Gruplandırılmış Raporlar

Satış Analizleri
Workcube satış analizleri satış yöneticilerinin satış bilgilerini analiz etmelerine ve satış personelinin ve tüm dağıtım kanalının performansını ölçmelerine olanak tanır. Satış yöneticileri elde ettikleri bilgi ve grafikler yardımıyla satış trendlerini, ürün fiyatlandırmasını ve indirimleri kolaylıkla tanımlayabilir, rekabet ortamı hakkında ayrıntılı fikir sahibi olabilir. Satış analizleri satış temsilcisinden satış müdürüne kadar tüm satış organizasyonunun kendileri ile ilgili en güncel satış raporlarını görmesini ve motive olmasını sağlar. Bu sayede satış faaliyetlerinde belirgin bir artış sağlanır. Workcube satış analizleri ile, sizin için en karlı müşteri hangisi? Hangi ürün, hizmet veya kanal şirketinizi taşıyor? Neden? Doğru tahminler yapabiliyor musunuz? Etkin bir biçimde çapraz veya dikey satış yapabiliyor musunuz? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.
Workcube satış analizleri, call center, email, Web, yüzyüze görüşme v.b. müşteri ile iletişim ve ilişki kurulan tüm noktalarla entegre çalışarak, kullanıcılara müşteriler hakkında en güncel ve aktif bilgileri aktarır ve müksimum sonuca ulaşmayı sağlar. Bu bilgileri alan satış profesyonelleri müşterisinin tercihlerini, satınalma davranışını ve değerini daha iyi anlar ve doğru zamanda doğru fırsatları değerlendirerek satışı gerçekleştirir.

Marketing Analizleri
Workcube pazarlama analizleri, işletmelerin pazarlama yatırımlarının en üst seviyede sonuca ulaşmasını sağlar. Workcube marketing analizleri de satış analizleri gibi, call center, email, Web, yüzyüze görüşme v.b. müşteri ile iletişim ve ilişki kurulan tüm noktalarla entegre çalışır. Bu bilgileri alan marketing profesyonelleri müşterilerinin tercihlerini, satınalma davranışlarını, karlılıklarını daha iyi anlar ve bu sayede doğru hedef belirleyerek gerekli marketing aktivitesini gerçekleştirir. Pazarlama analizleri ayrıca farklı kanallar üzerinden müşteriye sunulan pazarlama kampanyalarının etkinliğini gerçek zamanlı ve sürekli biçimde ölçmeyi çok kolay bir hale getirir. Gerçek zamanlı analiz ve sonuçlara ulaşmak pazarlama profesyonellerinin marketing programlarında gerekli değişiklik ve ayarlamaları tam zamanında yapmalarına imkan verir.

Servis&Destek Analizleri
Workcube Servis&Destek analizleri işletmelerin servis ve müşteri hizmetleri (call center) departmanı operasyonlarının yakından takip edilmesine ve optimize edilmesine imkan tanır. Kaynak kullanımı, servis aktiviteleri, çözüm trendleri, servis gelirleri, servis giderleri ve müşteri memnuniyeti ile ilgili detaylı bilgilerin elde edilmesini sağlar. Tüm servis&destek ve müşteri hizmetleri departmanı çalışanları müşterilerin aktiviteleri ve performansları hakkında dakikası dakikasına bilgi sahibi olarak müşteriye doğru çözümler sunar, bu sayede müşteri sadakati en üst seviyeye çıkarılmış olur.

Satınalma ve Tedarik Zinciri Analizleri
Workcube satınalma ve tedarik zinciri analizleri tedarikçi performansı, stok devirleri, sipariş teslim zaman bilgileri, satınalma maliyetleri v.b. bilgilere kolaylıkla ve hızlıca ulaşmanıza imkan tanır. Tedarik zincirinizin etkinliğini görmeniz için tedarik zincirinin her noktasından her bilgiyi güncel ve doğru biçimde size ulaştırır. Workcube satınalma analizleri sayesinde geç teslimatların sebeplerini, hangi tedarikçinin satınalma şartlarınızı daha iyi karşıladığını kolaylıkla görebilir, stoklarınızı daha iyi yönetir, tedarikçinize ihtiyaç duyduğu bilgileri daha hızlı şekilde ulaştırırsınız. Tedarikçilerinizi üretim kalitesine, fiyatına, tedarik süresine, hizmet kalitesine göre sıralayabilir, aynı kategorideki tedarikçileriniz arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. En çok satın aldığınız ürün veya hizmetleri, en çok satınalma yaptığınız tedarikçilerinizi görmek satınalmalarınızdaki pazarlık gücünüzü üst seviyeler çıkarır.

İK Analizleri
Workcube İK analizleri çalışanlarınızı ve çalışanlarınızın işiniz üzerindeki etkilerini analiz etmeniz için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları size sunar. Çünkü İK Analizleri,  insan kaynakları modülünden gelen tüm bilgileri kullanır. İK analizleri, maaş ve ikramiyelerdeki değişikliklerin işletmenize ne kadar yük getireceği gibi stratejik bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlar. Workcube İK analizleri ile çalışanlarınızın performansını ölçebilir, aldıkları eğitimlerin çalışanlarınız üzerindeki etkilerini görebilir, performans artırmak için ne gibi yöntemler kullanmanız gerektiğini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
Çalışanlarınızın güncel operasyonlar üzerindeki etkilerini kolaylıkla anlayabilir, gelecek iş objektiflerinize ulaşabilmek için ne gibi şigücü değişiklikleri yapmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Finansal Analizler
Workcube Finansal Analiz araçları sadece bilançonuzdaki rakamları size gösteren finansal tablolar değildir aynı zamanda karınızı, kayıplarınızı, hisse senedi değerlerinizi etkileyen faktörleri görmenize, varlıklarınızı ne kadar etkin biçimde kullandığınızı ve nakite çevirdiğinizi tespit etmenize olanak tanır. Workcube Finansal Analizler ile nakit akış trendinizi tanımlar, bu trendleri bütçenizle karşılaştırabilirsiniz. Müşteri ve aktiviteleri kar ve maliyet açısından izleyerek size nelerin ekstra maliyet doğurduğunu görebilir, bu maliyetleri ortadan kaldıracak tedbirler alabilir ve bu sayede karlılığınızı artırabilirsiniz. Tüm bu analizler size doğru çalışana, doğru operasyonlara ve doğru müşterilere yatırım yapma imkanı sağlar.
WorkCube Finansal Analizler ile, "Hangi ürün, hizmet veya müşteri benim için en karlısı? Müşterilerime hizmet maliyetlerim neler? En az geridönüşüm elde eden süreç ve aktiviteler hangisi?" gibi sorularınıza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Partner Portal Analizleri
WorkCube Partner Portal analizleri tüm partner portal üzerinde aktif olan partnerlerin performans ve etkinliğini ölçmeyi sağlar. "Hangi partner daha çok ürün satıyor? Hangi partner müşteriye hızlı hizmet sunuyor? Hangi bölgedeki partnerler daha çok gelir getiriyor? v.b." sorularınıza cevap bulmanıza imkan tanır. Tüm bu soruların cevabına ulaşan partner network yöneticisi ,partner networkünün etkinliğini artırmak için kaynakları optimum biçimde nasıl dağıtacağını kolaylıkla görebilir. Workcube Partner Portal analizlerine partnerler de ulaşarak kendi performanslarının ne olduğunu kolaylıkla görebilirler. Ayrıca işletmeler partnerler kanalıyla mal veya hizmet alan müşterilerinin tercihleri, davranış biçimleri v.b. hakkında da bilgi sahibi olabilirler. Partner Portal analizleri ile yöneticiler ve partnerler ortaklaşa gerçekleştirilen satış, servis ve pazarlama aktivitelerinin etkinliğini ölçebilir, sonuçları değerlendirerek tüm partnerlere göre optimize edebilirler.

Üst Düzey Yönetici Analizleri
WorkCube Raporlama modülünde üst düzey yöneticiler için özel olarak hazırlanan analizler, yöneticilerin finans, pazarlama, satış, servis, müşteri ve ürün gibi farklı açılardan ve bir bütün olarak işletmelerinin genel gidişatı, departmanların genel performansı v.b. hakkında detaylı ve doğru bilgilere ulaşmalarını sağlar. Sadece yöneticilere özel hazırlanan raporlar özelleştirilmiş bir biçimde, Executive Suit modülü aracılığıyla yöneticiye sunulur ve bu raporlara ilgili yöneticiden başka kimse ulaşamaz.

Web Analiz Raporları
WorkCube Enterprise, Partner ve Public portallere bağlı tüm kullanıcıların platform üzerindeki aktivitelerini raporlar. Örneğin en çok girilen sayfalar, en uzun süre kalınan sayfalar, sisteme giriş ve çıkış zamanları v.b. bilgiler kişi kişi, portal portal ve bütün olarak izlenebilir.