Forum
Elektronik ortamda çalışanlar, müşteriler, ortaklar ve işletmenin iletişim halinde olduğu diğer gruplar arasında 7 gün 27 saat gerçek zamanlı olarak haberleşmeyi sağlayan bir platform ile güçlü bir işbirliği inşa edin.

Workcube Forum
Workcube Forum  modülü müşterilerinizin, çalışanlarınızın ve partnerlerinizin belli başlıklar altında birbirleriyle iletişim kurabilmesine imkan verir. Forum kullanıcıları 7 gün 24 saat, mesajları okuyabilir, arama yapabilir, düzenleyebilir, postalayabilir ve bu mesajlara cevap verebilir.
Çalışanlar, müşteriler ve patnerler arasındaki işbirliği, ürün geliştirme için harcadığınız masrafların azaltılmasına yardımcı olur. Buna ek olarak forumlar, müşteri, partner ve çalışanların birbirlerine sordukları sorulara cevaplar vererek en iyi pratik uygulamaları, başarılı problem çözme tekniklerini ve diğer bilgileri birbirleriyle paylaşmaları için mükemmel bir araç görevi görür.

Forum yaratıcısı sayesinde, modül içerisinde kolaylıkla ve hızlıca forumlar oluşturulur ve yayına konur. Bu sayede site üzerinde daha etkin bir kontrol imkanı doğar.

Workcube Forum Fonksiyonları

Forumların daha önceki katılımcıları görülebilir, onları yeni forumlara çekerek tartışmaların trafiği artırılabilir.
Her bir kullanıcının gönderdiği mesajlar, tüm mesajlar, en son mesajlar, toplam mesaj sayısı, en çok cevap alan mesaj istatistikleri raporlar halinde incelenebilir.
Yönetim aracı sayesinde, içeriğinin siteye uygun olup olmadığını ve tartışma konusuna uygun olup olmadığını garantileyebilmek için mesajlar kontrol edilebilir ve değiştirilebilir.
Özel filtre sayesinde, sakıncalı söz ve küfür içeren mesajlar otomatik olarak yazarına geri gönderilir ve mesajının işleme konamayacağı belirtilir.
Text preview özelliği mesaj metninin ilk bir kaç satırının görüntülenmesini sağlar. Bu sayede kullanıcılar tıklamadan mesajın içeriği hakkında fikir sahibi olabilirler.
Forum içerisindeki bir mesaj kolaylıkla, email olarak gönderilebilir. Bu sayede forumdaki bilgiler paylaşılır ve foruma yeni üyeler çekilir.
Forumda mesajı olan bir kişinin o an online olup olmadığı görülebilir ve direkt olarak ilişkiye geçilebilir.
Modül içerisinde yer alan grafik ve hareketli ikonlar kullanılarak, mesajlarla ilgili hisler ifade edilebilir
Mesajlar tarih, yazar ismi, yeni mesajlar veya başlıklara göre sınıflandırılabilir.
Modül, mesaj gönderenin tanıtıldığı profil özelliğine sahiptir
Modül bir kullanıcı foruma geri döndüğünde kullanıcının görünüş tercihlerini otomatik olarak hatırlar. 
Mesajlara belge eklenebilir.