Planlama ve Çizelgeleme
Workcube’te Planlama ve Çizelgeleme modülü sayesinde, malzeme ihtiyaçlarınızı kolaylıkla ve hızlı bir şekilde belirleyebilir, anında satın alma talebine veya sevke dönüştürebilirsiniz.

Planlama ve Çizelgeleme
 
İş emirlerinizi standart zamanlarınıza veya optimum zamanlara göre planlayabilirsiniz. Çizelge yardımıyla üretiminizi anlık olarak takip edebilirsiniz. Müşterilerinize anında termin süresi verebilirsiniz.

WorkCube Planlama ve Çizelgeleme Modülü Özellik ve Fonksiyonları

·          Workcube’te üretim malzeme ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Bu sayede üretim planlamanın hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayabilirsiniz. Malzeme ihtiyaçlarınızı anında sevk irsaliyesine dönüştürebilir, anında ambar fişi oluşturabilir veya satınalma talebi ekleyebilirisiniz.
·          Workcube’te üretilen ürünlerinizin ağaçlarını kolaylıkla tanımlayabilirsiniz. Standart sarf miktarlarınızı, üretim/işçilik zamanlarınızı, firelerinizi tanımlayabilirsiniz. Sarf malzemelerinize alternatif malzemeler tanımlayabilir, konfigüre edebilirsiniz. Ürün ağaçlarınızı bir kez tanımladıktan sonra birden fazla spesifikasyonlarını oluşturabilirsiniz. Ürün ağaçlarınızı tanımladıktan sonra anında öngörülen maliyetini görüntüleyebilirisiniz. Ürünlerinizdeki spesifikasyonların değişmesinde her seferinde yeni ürün ağacı tanımlamanıza gerek yoktur.
·          Workcube’te istasyonlarınızın amortisman, enerji tüketimi,masraf yansımasını, adam saat maliyetini, çalışan sayısı, set-up süresi, ortalama yıl kapasitesini tanımlayabilir ve İstasyon Saat/Maliyetini öğrenebilirsiniz. Çalışma Programı belirleyebilir. Bu çalışma programı çerçevesinde planlama gerçekleştirebilirsiniz. İstasyonlarınızda uygulanan işlem tiplerinizi ve maliyetlerinizi tanımlayabilir, bu doğrultuda üretim maliyetlerinizi etkin olarak takip edebilirsiniz. İstasyonlarınızda oluşabilecek durumları önceden parametrik olarak tanımlayabilir, mevcut durumlar gerçekleştiğinde istasyon durumlarını gözlemleyebilirsiniz.
·          Workcube’te kalite standartlarınızı tanımlayabilir. Yapılan kalite kontrol çalışmalarınızın standartlarınıza uygunluğunu raporlayabilirsiniz.
·          Workcube’te iş emirlerinizi toplu olarak verebilir toplu olarak sonuçlandırabilirsiniz. Siparişleriniz üretim aşamasına geldiğinde iş emri verilmek üzere Üretim Planlama ekranına düşer. Birden fazla siparişi aynı anda üretime gönderebilirsiniz. Emri oluştururken alternatif tanımladığınız istasyonları görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Üretim planlamasını standart zamanlarınıza göre veya belirlemiş olduğunuz tarihe göre planlayabilirsiniz. Stok değerlerinizi anında emri verirken görüntüleyebilirsiniz. İş emirlerinizi operatöre gönderebilir, operatörleriniz vasıtasıyla üretimlerinizi sonuçlandırabilirsiniz. Birden fazla iş emrini tek seferde sonuçlandırabilir, uygun stok hareketlerini gerçekleştirebilirsiniz. İş emirlerinizin ilişkili iş emirleri ile olan bağlantılarını durumlarını anlık gözlemleyebilirsiniz. Stoklarınızı emirleriniz sonuçlanmadan rezerve edebilir üretiminizi garantiye alabilirsiniz. Aynı zamanda demontaj üretimleri de gerçekleştirebilirsiniz. Üretiminizi sonuçlandırırken oluşan birim maliyetlerini de gözlemleyebilir raporlayabilirsiniz. Üretimlerinizi barkodlar vasıtasıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve takip edebilirsiniz.
·          Workcube’te üretim emirlerinizin durumunu, istasyonlarınızın doluluğunu çizelgede görüntüleyebilir, Mouse hareketleri ile hızlı olarak değişiklikler yapabilirsiniz. Çizelge Kullanım kolaylığı ve esnek yapısı itibariyle üretim planlama çalışanlarına büyük kolaylıklar sunmaktadır. Üretim emirlerinizi günlük, haftalık, aylık belirlemiş olduğunuz tarihler arasında, istediğiniz istasyon, departman ve şube durumlarını çizelgede görüntüleyebilir ve müdahale edebilirsiniz. Bekleyen siparişlerinizi görüntüleyebilir, yaptığınız değişiklikleri master plan olarak uygulayabilirsiniz.