Stok Yönetimi
Her lokasyondaki stoklarınızı kolay ve kusursuz bir şekilde takip edin ve yönetin. Her ürün için güncelleyebileceğiniz stok politikaları ile stok dışı kalmak veya stok fazlası vermek gibi yüksek maliyetli sorunlarla boğuşmayın.

WorkCube Stok modülü, kapsamlı ve esnek bir stok yönetimi sağlar. Müşteri hizmet kalitesi yükselirken, stokların doğru bir şekilde tutulmasına imkan verir.Satış, satınalma ve sevk ve lojistik ve ürün yönetimi modülleri ile birebir entegre çalışır.

Workcube Stok Yönetimi modülü stok maliyetlerini, işgücü maliyetlerini ve stok kayıplarını belirgin bir biçimde azaltır. Yeniden sipariş noktasına gelen ürünler, acil sipariş verilmesi gereken ürünler, fazla stoklar, minimum stok miktarı v.b. bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlar. Özel uyarı sistemiyle e-mail ve web üzerinden acil sipariş noktasına gelmiş ürünlerle ilgili uyarılarda bulunur. Stok dışı kalmanızı veya elinizde fazla stok bulundurmanızı engelleyerek maliyetlerinizi düşürür.

WorkCube stok modülü lokasyon bazında, stok maliyetlerinizi yakından takip etmenize ve gerekli önlemleri almanıza yardım eder. WorkCube stok modülü ile stok sayımlarınızı kolaylıkla yapabilir ve takip edebilirsiniz.

WorkCube stok modülü lokasyon ve raf bazında kapsamlı alan yönetimi imkanı sunar. Tüm sevk emirlerini, alım, satım irsaliyelerini kaydetmenizi ve takip etmenizi sağlar. Stok fişlerinizi kolaylıkla oluşturmanıza imkan verir.

Stok modülü ürün ürün kapsamlı stok yönetimi sağlar. Tek bir ekrandan ürünle ilgili stok hareketlerini, gerçek stok, kullanılabilir stok, minimum / maximum stok, yeniden sipariş noktası, spect detayları, stok stratejisi, ürün detay bilgileri ve fiyat detaylarını görebilir ve yönetebilirsiniz. 

WorkCube stok modülü, stok politikanızı sürekli güncellemenize (update etmenize) yardımcı olur. Değişen mevsim veya trendleri gözönüne alarak sürekli güncellenen bir stok politikası ile, stok dışı kalmak veya fazla stok bulundurmak gibi durumlara düşmenizi engeller. WorkCube stok modülü ile güvenlik stoğu, yeniden sipariş noktası v.b. miktarları fix olarak belirlemek yerine yıl içerisindeki ana talep değişimleri gözönüne alınarak güne göre değişen miktarları hesaplayabilirsiniz. Modül, her bir ürün için ayrı ayrı stok politikaları tanımlamanıza ve uygulamanıza imkan verir.


Modül içerisindeki detaylı ve gerçek zamanlı raporlama ve grafikler optimum stok yönetimi için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri birarada sunar.

Genel Özellikler

Ürün bazında stok yönetimi

Ürün bazında güncel stok grafiği

Gerçek stok / kullanılabilir stok takibi

Alınan sipariş ve rezervasyon takibi

Verilen sipariş takibi

Belli tarih aralığındaki stok hareketlerini görüntüleme (belge türü, depo bazında)

Stok hareketlerini belgeye çevirme, kağıda dökme, PDF yapma ve e-mail olarak gönderme

Lokasyon bazında ürün stoğu görüntüleme

Alım irsaliyesi oluşturma ve güncelleme

Satış irsaliyesi oluşturma ve güncelleme

Siparişten otomatik sevk emri oluşturma

Stok açılış fişi oluşturma

Stok fişi oluşturma (Sarf Fişi / Fire Fişi / Üretimden Giriş Fişi / Depo Fişi / Sayım Fişi)

Depo / lokasyon bazında stok sayımlarını takip etme

Stok sayımlarından stok export belgesi oluşturma

 Stok Stratejisi Yönetimi

Ürün bazında stok stratejisi tanımlama

Minimum stok, maksimum stok miktarı tanımlama

Depo ve/veya tedarikçi bazında tedarik süresi tanımlama

Yeniden sipariş noktası tanımlama

Stok durum tanımları

Kullanıcı ana sayfasında minimum stok (acil sipariş) uyarısı verme 

Alan Yönetimi

Sınırsız sayıda depo tanımlama

Depoya bağlı sınırsız lokasyon alanı tanımlama (genişlik / yükseklik / derinlik bilgileriyle)

Depo ile ilişkili şube tanımlama

Depo yöneticisi (yöneticileri) tanımlama

Depo ve lokasyon bazında dönemsel ürün kategori alanı tanımlama

Ürün, depo ve lokasyon bazında dönemsel raf bilgisi tanımlama

 Raporlama

İhtiyacınız ve talepleriniz doğrultusunda hazırlanacak çok boyutlu stok raporlamaları.