Üretim Yönetimi
Farklı coğrafyalardan ve farklı müşterilerden farklı ürünlere gelen talepleri etkin kaynak ve demirbaş yönetimi ile paralel olarak gerçek zamanlı takip edin ve karşılayın.

Üretim Yönetimi

Üretim Yönetimi üretiminizi, ürün ağaçlarınızı, üretim planlarınızı, malzeme ihtiyaçlarınızı, üretim emirlerinizi ve sonuçlarınızı planlamak, kontrol etmek, raporlamak ve yönetmek için kullanılan Workcube modülüdür. Müşteri taleplerini istenilen kalitede ve zamanında teslim edebilmeniz için varolan olanakları en uygun şekilde kullanmanızı ve üretim süreçlerinizin hızlanmasını ve kolay yönetilebilmesini sağlar.

 Üretim Ağaçları

Workcube’ün eşsiz spec yaklaşımıyla her bir ürününüze kolaylıkla sınırsız sayıda ağaç oluşturabilirsiniz. Spec sayesinde, ürünlerinizin her farklı çeşidi için tekrar tekrar sıfırdan ürün ağacı oluşturmanıza gerek kalmaz.

Özellikle siparişe üretim yapan kuruluşlar için müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün ağacı oluşturmak gerekliliği ortaya çıkar. Spec kullanılarak her bir sipariş için standart ürün ağacını değiştirmeden farklı ürün ağaçları oluşturabilir. Bu sayede ürünün her farklı versiyonu için ayrı ayrı ürün ağacı ve stok kodu tutmak yerine daha kısa zamanda ve daha basit bir şekilde ürünün spec’i oluşturulur.

 Üretim Emirleri

İhtiyaçlara, taleplere, stok durumunuza göre emirlerinizi oluşturursunuz. Aynı zamanda gelen satış siparişlerini direkt olarak üretim emrine çevirebilirsiniz. İş emirlerinizi toplu olarak verebilirsiniz ve toplu olarak sonuçlandırabilirsiniz. Ürettiğiniz ürünün ağacında üretilen yarı mamulleriniz varsa otomatik olarak ilişkili iş emri oluşturabilirsiniz.

Üretim Sonuçları

Üretimi sonuçlandırırken üretim emrinden otomatik olarak oluşan tabloda oluşan ürünü, gerçekleşen sarf ve fireleri güncelleriz. Üretim sonucundan otomatik olarak üretimden çıkış fişi, sarf fişi ve depolararası sevk irsaliyesi oluşturabiliriz. 

Vardiyalar

Üretim modülü içerisinde sınırsız sayıda vardiya oluşturabilirsiniz. Vardiyalar çizelgeye bağlanarak çalışma takvimini oluşturur.

Çizelge

Workcube’de çizelge sayesinde üretim planınızı, emirlerinizi, istasyonların doluluğunu, üretimlerin durumunu takip edebilirsiniz. İstediğiniz zaman aralığına göre üretim planları oluşturabilirsiniz.

Kalite

Workcube’de üretiminizin kalite standartlarınıza uygunluğunu takip edebilirsiniz. Kalite standartlarınızı ve kontrol tiplerinizi firmanıza uygun şekilde tanımlayabilirsiniz.